Zamiast kupować, wynajmij

Zamiast kupować, wynajmij

Usługa „RentMe” w MediaMarkt zainteresuje wszystkich, którzy coraz chętniej rezygnują z zakupów. Sieć na początek oferuje długoterminowy wynajem najnowszych sprzętów elektronicznych.

Dotychczas to moda kreowała trendy, dzisiaj natomiast coraz mocniej przebija się moda na niekupowanie – współdzielenie, wymiana, czy kupowanie niezbędnych rzeczy z drugiej ręki. Do tego trendu zalicza się także wynajem – już nie tylko mieszkań czy samochodów, ale także sprzętów elektronicznych.

Sieć MediaMarkt we współpracy z bankiem BNP Paribas odpowiada na potrzeby konsumentów proponując usługę „RentMe”, czyli długoterminowy wynajem najnowszych modeli smartfonów, iPadów i iWatchów. To rozwiązanie, które pozwala wykorzystać maksymalną żywotność sprzętów, używanych przez różnych wynajmujących w myśl idei zero waste.

„Nasza oferta wynajmu smartfonów skierowana jest do klientów, którzy chcą być na bieżąco z nowinkami, a jednocześnie istotny jest dla nich wpływ dokonywanych wyborów na środowisko. Usługa „RentMe” obejmuje topowe modele telefonów i umożliwia ich regularną wymianę na nowszy model lub wykup urządzenia na własność. Wybierając opcję wymiany klient ma pewność, że dotychczasowy smartfon trafi do obiegu wtórnego i zapewnia w ten sposób pełny cykl życia produktu. Wkrótce usługa wynajmu zostanie rozszerzona o kolejne urządzenia z oferty sklepu – mówi Małgorzata Parzymies, Dyrektor ds. Usług w MediaMarktSaturn Polska.”

Usługa „RentMe” dostępna jest w sklepach stacjonarnych sieci MediaMarkt. Tu znajdziesz więcej informacji o zrównoważonym rozwoju MediaMarkt

Źródło: Nowy Marketing