Stabilo Boss podkreśla zasługi kobiet

Stabilo Boss podkreśla zasługi kobiet

Jakże aktualną i doskonałą w swojej prostocie kreację dla zakreślaczy Stabilo Boss stworzyła Agencja DDB Niemcy! To nie tylko reklama wyróżniająca się pomysłem i ciekawą formą graficzną, ale także głos w sprawie udziału kobiet w ważnych wydarzeniach historycznych.

Kreacja nomen omen podkreśla zasługi m.in. Katherine Johnson – matematyczki z NASA, odpowiedzialnej za obliczanie bezpiecznego powrotu na Ziemię Apollo 11. Na zdjęciu kobieta widnieje gdzieś na dalekim planie, w pokoju pełnym mężczyzn, ale wyróżniona zakreślaczem od razu przykuwa uwagę.

the-remarkable-KATHERINE-2018

Za odkrycie rozszczepienia jądra atomowego w 1944 roku nagrodą Nobla uhonorowano oczywiście mężczyznę – udział niemniej zasłużonej podczas prac nad tym odkryciem fizyczki Lisy Meitner sprowadza się jedynie do krótkich wzmianek w podręcznikach. Jak w opinii publicznej, tak i na zdjęciach kobieta zajmuje drugi plan.

the-remarkable-LISE-2018

Podobnie jak Edith Wilson – Pierwsza Dama i żona Woodrowa Wilsona, która umiejętnie przejęła większość obowiązków męża podczas jego prezydentury.

the-remarkable-EDITH-2018

Brawa za kreację która potrafi być poważna i zabawna jednocześnie, a przy tym doskonale wpisuje się w aktualne tematy.