Maszyna napędzana optymizmem

Maszyna napędzana optymizmem

Czy to możliwe, aby napełnić szklankę wodą za pomocą myśli? Amerykańska firma Life is Good przekonuje, że tak! Jej założyciele – dwaj bracia, słynący z pozytywnego przekazu, dzielenia się radością i… dochodami ze sprzedaży swoich produktów – poszli w swoich poczynaniach o krok dalej.

Wraz z kanadyjską agencją reklamową The Garden stworzyli maszynę napędzaną pozytywnym myśleniem. Za pomocą specjalnej opaski, zakładanej na głowę, do komputera przekazywany jest impuls, wywołany myślą o czymś przyjemnym – wakacjach na plaży, ukochanym psie, czy słodkiej babeczce. Po otrzymaniu „pozytywnego” sygnału, specjalna aplikacja otwiera kranik z wodą.

Firma Life is Good chce pokazać, że pozytywne myślenie ma realny wpływ na rzeczywistość, czego sama jest najlepszym przykładem. Dwaj zdeterminowani bracia zaczynali swój biznes, projektując i sprzedając koszulki na ulicy, nie ustając w przekonaniu, że będą wspólnie prowadzić świetnie prosperującą firmę i wysyłać w świat przekaz, że życie jest dobre. Nie pomylili się.

Screen Shot 2018-01-18 at 11.08.47

 

Źródło: http://www.adweek.com